Nedienas ar Nokia E51

Arī es, tāpat kā vēl puse Latvijas lietoju Nokia E51. Tiesa gan, es neesmu no tiem, kas gribēja plānu telefonu ar spiežamām pogām zvanīšanai un kādam sms. Telefons tiek aktīvi lietots, gan, lai vīterotu (izmantoju twibble mobile), gan, lai sūtītu sms, lai navigētu ar kartēm un ārējo gps, lai klausītos mūziku, lai ievietotu twitpic, pārbaudītu epastu, pačekotu, kas notiek internetā un pabakstītu, kad liekas, ka vēl kaut ko vajag uzlabot.

Kopš pirmajām dienām (lietoju jau aptuveni gadu), ar to draudzīgi sadzīvo ar micro sd karte (4gb) un jūtas ļoti labi. Ilgu laiku tajā mājoja arī TomTom navigators tad kādu laiku arī Garmin mobile navigators un vēl visādi brīnumsofti (piemēram, FreeSigner).

Bet nedienas sākās tajā dienā, kad kaut kur izlasīju, ka priekš nokia E51 iznākusi jaunāka firmware versija (manējā kā izrādījās bija vairākus posmus savā dzīvē izlaidusi), tādēļ neko daudz nedomājot arī saglabāju rezerves kopiju uz datora un atjauninājos uz jaunāko 400.34.011 versiju (pārbaudīt variet ar *#0000#).  Apgreidojoties gan nekādi zelta kalni netika solīti, ja nu vienīgi ilgāks baterijas mūžs izmantojot wifi telefonā. Un to man sanāk izmantot visai bieži.

Pirmā sāpe pēc atjaunināšanās bija neejošais tomtom, kurš acīm redzot bija piemērots drusku vecākām versijām. Tam sekojošā sāpe pēc rezerves kopijas atgriezšanas telefonā bija kļūdas paziņojums kern-exec 0. Nekādu papildus aktivitāšu, tikai šī kļūda, visai bieži, kad mēģināju saslēgt taustiņus.

Mēģinājums pāršūt firmware vēlreiz cieta fiasko un rezultējās ar jau augstāk minēto problēmu. Dīvaini, ka māte google ar mani negribēja ielaisties diskusijās par šo jautājumu un nekādus prātīgos padomus nesniedza. Tomēr, par laimi, man izdevās pašam kādā trauksmainā negaisa naktī nosapņot atrisinājumu šai problēmai. Viss suns bija aprakts tajā, ka līdz ar rezerves kopiju saglabāju arī sistēmas iestatījumus (īsceļi uz darba virsmas, zvanu melodijas, attēli pie kontaktiem u.tml.). Atjaunojot Factory Settings  jeb Rūpnīcas iestatījumus, telefons atguva jau sev pazīstamo veiklību. Tomēr kļūda saglabājās. Tikt vaļā no kļūdas izdevās tikai pēc pirmo divu soļu izpildes no sekojošās instrukcijas. Pirms tam izņemot atmiņas karti un noformatējot to datorā.

try option #2 do a back up before you proceed. reinstall firmware and rigth after do a reformat and see if it helps. you can always resort to option 3 if none of the stuff does not work.

1. *#7780# – Restore factory settings – resets all the settings to the default ( you will not lose any data)
Make sure you back up your data as you will lose all of it when you perform option 2 or 3 on this list. The default code for all operations listed here is 12345

2. *#7370# – Reformat your phone

3. This you perform as a last resort. Nothing else is working.If the phone is not showing any activity, proceed with hard formatting , turn off your phone, hold the following buttons while pressing the power button. (the default code is 12345)
hard reset – hold the following buttons *, 3 (number button) and talk/green key. turn on the phone and do not release those buttons until you see the Nokia boot up screen. once you feel the phone power up you can let go off the power button while still holding all three buttons ( for Nokia 5800XM – use the following buttons to do a hard reset, GREEN/RED/CAMERA keys pressed all at once on power up. this will only work on 5800’s that have firmware version 20… and up. )

If these codes are not working the only thing for you to do is contact your Nokia Care Center/Service for assistance.

Lai arī telefonu lietoju jau gadu, kopumā esmu apmierināts. Tikai papildus vēlos vērst Jūsu uzmanību uz skrāpienjūtīgo ekrānu. Neglabājiet telefonu kopā ar atslēgām!

One Response to “Nedienas ar Nokia E51”

  1. VM.turists says:

    man palīdzēja softu pārinstalēšana…

    P.S. uzmanaties vispār to likt aizmugurējā bikšu kabatā, arī bez atslegām, man tas beidzās ar salauctu ekrānu un plausu korpusā…
    pēc tam jau netā atradu ekrānu pa 10 ls un nomainīju, bet pa to laiku, lai nedzīvotu bez telefona dabūju nopirkt jaunu

    tagad dzīvoju ar Nokia 5800 un spļaudos, atceroties cik labs bija E51 un nekārās, pāriet atpakaļ uz e51 attur dabīgais slinkums un vēl pāris sīkumi kuri ir patīkami, bet ….. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.