Gribu jaunas laika ziņas

Mēs visi jau kopš bērna kājas esam pieradināti, ka pa radio no rīta puses tiek vēstīts par to kāds laiks gaidāms šodien. Tāpat vakarpusē jau laicīgi uzzinām, ko sinoptiķi sazīlējuši kafijas biezumos uz rītdienu. Joprojām no bērnības atminos ziemas rītu, kad radio balss vēstīja «Kuģi lēnām apledos». Šorīt, pamostoties no zāles pļāvēja trokšņa pagalmā, es sapratu – man vajag pilnīgi jaunas laika ziņas.

Galu galā, kuru vispār interesē anticiklona un ciklona mijiedarbība? Pasaulē un tagad arī Latvijā cilvēkiem tv mēģina iebarot izģērbtas un gudras laika ziņas. Patiesībā man neinteresē ne pupi, kas aizsedz pusi Lielbritānijas karalistes, ne anticiklona ietekme.

Kuru ierindas pilsoni vispār satrauc anticiklona ietekme uz dienvidu puses valdošajiem vējiem austrumu rajonos, kā rezultātā atsevišķās vietās iespējama lokāla līča efekta veidošanās? Pieiesim jautājumam vienkāršāk un pēc būtības.

Kādēļ cilvēki vispār klausās laika ziņas? Tikai tādēļ, ka kāds tās stāsta? Varbūt tādēļ, lai zinātu vai šodien vilkt pižiku jeb labāk noderēs lietussargs.

Šorīt pār mani nāca atskārsme, ka laika ziņās vēlos dzirdēt vai ārā būs tik auksts, ka jāvelk garās bikses jeb būs gana labi ar šortiem. Vai lietus būs tik garš, ka jābrauc ar auto jeb īsās lietusgāzes netraucēs pārvietoties ar velosipēdu bez lietussarga. Galu galā vai mākoņu būs tik daudz, ka pasauļoties nevarēs nevienā acī jeb tomēr starp 12 un 14 būs priekš sauļošanās labvēlīgs laiks?

Un kādēļ laika ziņas skaties/klausies/lasi tu?

One Response to “Gribu jaunas laika ziņas”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.