Hostings Latvijā

Pēdējās dienas mani nomāc jautājums, vai Latvijā ir pieejams kvalitatīvs vai varbūt pat labs hostings? Šeit es nerunāju par tiem kantoriem, kas piedāvā megaprojektus par attiecīgu samaksu. Visi zin, kas ir DEAC, Lattelecom datu centrs vai Sigmanet. Tomēr googlējot pēdējo dienu laikā esmu ieguvis ļoti dažādu un pretrunīgu informāciju.

Jebkurā gadījumā, lasot to, ko ir saindeksējusi māte google, rodas iespaids, ka interese par publisko hostingu beigusies 2007 gada nogalē vai pērnā gada sākumā, jo jaunāku ziņu praktiski nav. Liels birums ar ziņām, ka nano.lv sux, par no.lv nemaz nerunāsim. Tomēr, es konstatēju kādu būtisku lietu – negatīvas atsauksmes iespējams atrast praktiski par jebkuru hostinga kompāniju. Pat par Deac, kam vajadzētu šķist salīdzinoši kvalitatīvam. Vienīgais, par kuru neko sliktu pagaidām neesmu lasījis ir SigmaNet hostings.

Tātad atgriežoties pie pamattēmas. Pat pieņemot, ka esat atraduši cenas/kvalitātes attiecības ziņā vislabāko hostinga pakalpojumu sniedzēju Latvijā, joprojām aktuāls ir jautājums par to, cik operatīvi varat tikt pie sava pakalpojuma. Daudzi noteikti ir pamēģinājuši un iespējams lieto aizjūru hostingu, kurš parasti nāk no klusā okeāna otra krasta. Par aptuveni 2$ mēnesī, jums tiek piedāvāts viss.  Šeit runa nav par ātrumu Latvijā, kas varbūt būtu svarīgi šādā reizē. Bet par pakalpojuma pieejamību. Aizpildiet formu, maksājums ar paypal. Whola! Jūsu pakalpojums ir aktivizēts, variet saņemt.

Latvija. Pavisam cita aina paveras. Daudzi hostinga pakalpojuma sniedzēji slēpj savas cenas. Akmens Deac lauciņā – hostinga cenas vispār netiek norādītas. Un kas tas par 16 Ls pieslēgšanas maksa? WTF? Nepatīk nemaksā, protams. Un tā arī es daru. Tomēr, kur augt vēl ir.  Nemaz nerunāju par to, ka visi hostētāji, kā traki grib slēgt līgumus drukātā veidā ar parakstiem. Es neesmu jurists, bet manuprāt arī Latvijā joprojām pastāv tāds termins, kā distances vienošanās.

Pieteicu es hostingu kādā Latvijā zināmā ne gluži kaktu, bet ne gluži arī Deac līmeņa kompānijā. Joprojām gaidu reakciju. Vai tā ir cīņa par klientu?

2 Responses to “Hostings Latvijā”

  1. N.R. says:

    Kapēc jāhostē latvijā? Teju vai visiem ārzemju internets ir tāds pats kā lokālais, t.i. normāli ISP tos vairs nedala, un ārzemēs ir daudz lētāk. Es iesaku nemaksāt latvju rīkļu rāvējiem un pamēģināt ko citu amerikā

    • Jevgenijs says:

      Piekrītu es arī hostējos amerikā, 4 dolāri mēnesī, 10 datubāzes. 100gb hosting space, 300gb trafiks, par cik no viņiem es arī nopirku domēnu, man vēl + bezmaksas hostings ar 300 gb trafiku, kopā sanāk 600 gb :) Pagaidām rekords bijis mēnesī 3 gb.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.