«Canonical» prezentē «Ubuntu» operētājsistēmu mobilajiem tālruņiem

Vienas no populārākajām linux distribūcijas «Ubuntu» veidotāji «Canonical» prezentējuši operētājsistēmas, kas domāta mobilajiem tālruņiem. Šādā veidā Ubuntu veidotāji plāno pārklāt visu tirgus segmentu – serverus, darbstacijas, TV, planšetdatorus un viedtālruņus.

Ubuntu tālrunim lielā mērā atgādina «Windows phone». Ierasto pogu vieta, darbības ap to notiek izmantojot pirksta pavilkšanu pa ekrāna malām. Ekrāna kreisajā malā vienmēr pieejama programmu izvēlne, augšējā malā iestatījumi, bet apakšējā malā atvērtās applikācijas specifiskā izvēlne.

Ubuntu tāpat atļauj paslēpt ierasto augšējās rindas rīkjoslu, ļaujot programmām izmantot visu ekrāna virsmu. OS minimālās prasības tālruņiem būs 1Ghz Cortex A9 procesors un 512MB operatīvās atmiņas, kā arī 4GB brīvas vietas.

Lai arī šobrīd tirgū nav pieejamas ierīces ar instalētu Ubuntu, ražotāji apgalvo, ka to būs iespējams instalēt uz tālruņa tāpat kā uz personālā datora. Tālruņa prezentācijai Ubuntu izmanto Nexus sērijas tālruni.

Nozares zinātāji gan pagaidām ir skeptiski par Ubuntu ienākšanu tirgū. Lai arī vizuāli jaunā OS ir ļoti interesanta, īstais izaicinājums būs atrast ražotājus, kuri izgatavos tālruņus ar šo OS. Tāpat eksperti ir skeptiski par Ubuntu iniciatīvu atļaut lietotājiem instalēt savu OS uz esošajiem Android tālruņiem. Vairumā gadījumu ražotāji rūpīgi slēpj pieeju tālruņa uzstādījumiem, kas atļautu mainīt OS.

«Canonical» vadītājs intervijā The Verge apgalvo, ka pirmos tālruņus ar jauno OS tirgū ieraudzīsim jau 2014.gada sākumā. Ar kuru no tālruņu ražotājiem iecerējuši sadarboties Ubuntu veidotāji pagaidām nav zināms.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.