Bezmaksas siera slazds no «Google»

Foto: flickr.com/simthom

Šonedēļ korporācija «Google» paziņoja, ka plāno aktīvi izvērst savu pakalpojumu piedāvājumu jaunattīstības valstīs. Pirmā no šādām valstīm būs Filipīnas, kur pēdējā laikā trīskāršojies mobilo sakaru lietotāju skaits, bet viedtālruņu skaits ir tikai 24% no visiem apgrozībā esošajiem mobilajiem tālruņiem. Turklāt, šeit ir vērts atzīmēt, ka šie viedtālruņi galvenokārt ir budžeta klases tālruņi ar salīdzinoši nelielu veiktspēju.

Nav noslēpums, ka tas jāsaista ar «Google» izstrādāto operētājsistēmu Android, kura darbojas nospiedoši lielākajā daļā budžeta klases viedtālruņu. Šis visticamāk ir galvenais iemesls, kādēļ «Google» vēlas uzsēdināt jaunattīstības valstu iedzīvotājus «uz interneta adatas».

Shēma darbojas gluži vienkārši un ir aizgūta no tā, kā miljoniem cilvēku savulaik apguva «Windows» operētājsistēmu. Tieši tas, ko šajā jomā pirmo apgūs neko neprotošie iedzīvotāji būs tas, ko viņi lietos visupirms visu atlikušo mūžu. Paradums būs tas, kas noteiks šo attīstību un «Google» vēlas kļūt par šo cilvēku paradumu.

Apgūstot interneta un dažādu aplikāciju lietošanu izmantojot «Android» operētājsistēmu, Google audzē sev jauno lietotāju paaudzi. Brīdī, kad «Google» sāks aktīvi piedāvāt savus mākoņservisu datorus vai datorus ar, iespējams, «Android» operētājsistēmu tai jau būs lietotāju bāze, kura to vien gaidīs. Patiesībā neko citu viņi nemaz nemācēs lietot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.