«Apple» negribētais bērns – «Ipad mini»

Foto: flickr.com/ljrmike

Kā jau iepriekš tika sagaidīts, korporācija «Apple» aizvadītajā nedēļā prezentēja savu jaunāko garadarbu – «Ipad mini». Daudz lielāku pārsteigumu par to sagādāja atsvaidzinātā «Apple» produktu līnija, kurā veikti dažādi uzlabojumi. Dīvaina ir kompānijas stratēģija, prezentējot tik daudz jaunumu vienkopus. Tomēr to var saprast, iespējams, tas darīts, lai aizēnotu ne tik spīdošā «Ipad mini» iznākšanu un mazinātu iespējamo pret to vērsto kritiku.

Un kritizēt tiešām ir par ko. Šeit vietā būtu daudzu «Apple» fanu teiktais: «Ja Stīvs Džobss būtu dzīvs, tad gan tā nenotiktu.» «Apple» dibinātājs vēl dzīvs esot vairākkārt bija izteicies, ka planšetdatoram būt mazākam par 9 collām ir bezjēdzība. Tad kādēļ tehnoloģiju gigants spēra šo soli? Visticamāk tādēļ, ka sajuta kompānijas «Google» elpu pakausī.

«Nexus 7» popularitāte strauji pieaug visā pasaulē. Iemesls – tehnisko parametru un cenas lieliskā attiecība. Tādēļ «Apple» nekas cits neatlika kā mēģināt iekarot šo tirgus nišu, baidoties par iespējamo klientu nodevību, raugoties lētāku ierīču virzienā. Rezultātā, kuslās un pataloģiskās dzemdībās, pasaulē nāca «Ipad mini».

Milžu cīņas

Stīvs Džobss un «Apple» par savu lielāko konkurentu jau labu laiku uzskata operētājsistēmas Android izstrādātāju – kompāniju «Google». No tā līdz šim cieta «Samsung», kuru «Apple» ir nolēmuši izvadāt ekskursijā pa visām pasaules tiesām. Tomēr «Ipad mini» prezentācijā «Apple» vairs nepakautrējās savu jauno bērnu salīdzināt ar «Google» radīto «Nexus 7».

Kā jau to var paredzēt, «Apple» izcēla savas stiprās puses un aizmirsa piebilst par vājajām – nīkulīgo procesoru, necilo ekrāna izšķirtspēju un augsto cenu. Ja «Nexus 7» par 16 GB modeli vēlas no ASV iedzīvotājiem $249, tad «Apple» par savu tehniski vājāko «Ipad mini» $329. Cenu plaisa paliek vēl lielāka, ja salīdzinām abu ražotāju lētākos piedāvājumus – $199 pret $329 un tas jādomā vidējam amerikāņu patērētājam ir daudz.

Ja mēs runājam par naudu, pieminēšanas vērts ir fakts par vēl kāda produkta nākšanu klajā. Tajā pašā nedēļā, kad tika prezentēts «ipad mini», bez pompa un ziediem, bet, iespējams, ar kādu suši, tika atzīmēta vēl kāda planšetdatora ražošanas uzsākšana.

Ķīnas kompānija, kas darbojas ar zīmolu «GooPad» paziņoja par sava jaunā 8 collu lielā planšetdatora iznākšanu. Tā līdzība ar «ipad mini» ir neapskaužama – tāda pati izšķirtspēja, 1,4 Ghz divkodolu procesors, 1GB operatīvā un 8GB iebūvētā atmiņa. To visu protams darbina Android ar iOS līdzīgo ādiņu. Un tagad pārsteigums – planšetdatora cena – 99 ASV dolāri.

Kauja beigusies, karš turpinās

Tomēr ar šo vēl cīņa nebeidzas. Interneta dzīlēs jau uzvirmojušas baumas par «Google» jaunākā planšetdatora iznākšanu. Tikai šoreiz tas būs tiešs konkurents vēsturiskajam «Ipad».  Paredzams, ka tas vēl vairāk saasinās abu milžu jau tā ne pārāk draudzīgās attiecības.

«Apple» jaunākais bērns pagaidām padevies ne tas spēcīgākais. Lai arī kompānija apgalvo pretējo, ne mirkli nepamet «Mīļā, es samazināju mūsu bērnus» sajūta. Šķiet «ipad mini» sevī iemieso otrās paaudzes ipad tikai mazākā iepakojumā. Arī šo ierīču cena ir pārsteidzoši līdzīga.

Kas notiks tālāk? «Nexus» turpinās elpot «Ipad» pakausī. Pēc kāda gada, kad jaundzimušais būs nedaudz apvēlies un paaudzies, «Apple» visticamāk tam veiks plastisko operāciju – uzlabos ekrāna izšķirtspēju, procesora ātrdarbību. Bet uzvarētāju šajā karā noteiks atkal patērētāji, ar saviem maciņiem  nobalsojot par sev tīkamāko izstrādājumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.