Iznācis «Ubuntu 12.10», nākamo versiju izstrādās slepenībā

Dienas gaismu ieraudzījusi operētājsistēmas Ubuntu jaunākā versija – 12.10 (Quantal Quetzal). Šo notikumu aizēnojusi ziņa, ka nākamo versiju – 13.04 izstrādātāji nolēmuši attīstīt slēgtā lokā, vēsta extremetech.com.

Canonical dibinātājs un Ubuntu garīgais līders Marks Šutlevorts paziņojis, ka Ubuntu 13.04 tiks izstrādāts slēgtā veidā. Līdz šim izstrādātāji paziņoja par jaunām iespējām nākošajā programmatūras versijā un attīstīja tās kopā ar komūnu.

Iemesls šādam solim ir vienkāršs, Canonical ir noguruši no plašās kritikas vēl negataviem produktiem to izstrādes laikā. «Mēs secinājām, ka kritika ir un paliek kritika neatkarīgi no tā, ko tu apspried – ideju izstrādes laikā vai gatavu produktu,» sacīja Šutlevorts. Citiem vārdiem, Canonical ir sašutuši par «Unity» izstrādes laikā pausto kritiku, pirms produkts bija pabeigts.

Tomēr jau tagad zināms, ka izstrādātāji 13.04 versijā plāno uzlabot resursu izmantošanu un līdz ar to arī datora veiktspēju. Lai paveiktu dažādas operācijas iecerēts, ka dators patērēs mazāk operatīvās atmiņas, procesora jaudas un elektroenerģijas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.