Vai telefoni atkal paliks mazāki?

Šodien, kad visi telefoni paliek tikai lielāki, spožāki un funkcionālāki šķiet absurda doma, ka nākotnē mobilie tālruņi varētu palikt mazāki.

Pavisam nesenā pagātnē, no klučainajiem NMT (tie ar somu padusē un paceļamu klausuli) aparātiem visu laiku esam virzījušies telefonu izmēru samazinājuma virzienā. Kā šodien atceros, cik priecīgs biju par mazo Siemens C55. Pat pēc šodienas standartiem šis telefons būtu mazs, varbūt nedaudz resns. Tomēr tagad, jau vairākus gadus mobilie tālruņi kļūst arvien lielāki. Tiesa, pēdējā laikā – arī plānāki.

Kamēr viedtālruņu ekrāni turpina plesties savos izmēros, Japānā radīts pasaulē mazākais un plānākais telefons. Tā svars būs tikai 32 grami. Salīdzinājumam Iphone 5 svars ir 112 grami. Tālrunis, kura nosaukums ir Phone Strap 2, būs 32 milimetrus plats, 70 milimetrus augsts un 10,7 milimetrus biezs. Ražotājs paziņojis, ka šis tālrunis šobrīd ir pasaulē vieglākais.

Ginesa rekordu grāmatā reģistrētais vieglākais tālrunis ir 40,3 gramus smags.

Tālruņa aprīkojums ir vairāk kā pieticīgs. Tam nav fotokameras, bet ir infrasarkanais ports (jau gandrīz biju aizmirsis par šādu tehnoloģiju), kā arī krāsains ekrāns. phone-strap-smalles-lightest-phone-japan

Phone Strap 2

Phone Strap 2

Diemžēl eiropiešiem, kas vēlētos šādu tālruni savā īpašumā nāksies palikt gribot. It kā nepietiktu ar to, ka tālrunis tiks izlaists vien 12 tūkstošos eksemplāru, tas darbosies Eiropai svešajā PHS sakaru standartā. Bet daudz skumt nav vērts, jo maksimālais sarunas laiks ar vienu uzlādes reizi ir nieka divas stundas.

Interesantu hibrīdu nesen radīja arī HTC. Savam lielizmēra tālrunim ONE XL pievienojot mazu, plakanu ierīcīti ar pogām, no kuras iespējams piezvanīt. Pēc būtības tā darbojas kā radiotelefons jūsu lielajam klucim. Šīs visas pazīmes liek domāt – ražotāji saprot, ka skrienoties pēc vairāk pikseļiem ekrānā un lielākiem izmēriem, zvanīšanas ērtums ir palicis otrajā plāksnē.

Par to, kā radīt kaut ko zvanīšanai ērtāku noteikti galvu lauza ne viens vien inženieris visā pasaulē. Vieni no signāliem šādām ierīcēm ir viedie pulksteņi. Par tiem pēdējā laikā dzird runājam arvien biežāk dažādos līmeņos. Jau šobrīd ir tirgū pulksteņi, no kuriem iespējams zvanīt dažādos veidos. Vienā gadījumā jūsu pulkstenis savienojas ar, piemēram, somā esošo viedtālruni. Izmantojot tālruņa resursus, pulkstenis spēj atbildēt uz telefona zvaniem, parādīt saņemtās īsziņas un epastus.

Ja pulkstenis to spēj darīt sazinoties ar tālruni, tad kādēļ gan viņam to nedarīt pašam neatkarīgi?

Tā pavisam nemanot, jau tuvākajos gados var pienākt brīdis, kad vakarā pirms gulētiešanas lādēsim ne tikai savu klēpjdatoru, planšetdatoru un viedtālruni, bet vadu mudžeklim pie gultas pievienosies arī viedais pulkstenis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.