Post scriptum. Vēl viena klusā daba. DVD

Šonedēļ forumcinemas demonstrē Kaspara Rogas režisēto «Prāta vētra» koncerttūres «Vēl viena klusā daba» koncertierakstu. 99 minūtēs skatītāju vērtējumam tikai dažas dienas tiek piedāvāts ielūkoties Prāta vētras koncerttūrē, pēc tam šis video būšot iegādājams DVD un Blu-Ray ierakstos.

Tā nu es ar dažiem draugiem, pilns patīkamu atmiņu no koncerta Skonto stadionā, devos uz šīs videofilmas izrādi. Diemžēl uzreiz jābrīdina, ka videoieraksts nerada to sajūtu – es tur biju. Sajūta ir tieši pretēja – it kā skatoties kādu Prāta vētras koncertu, kurš it kā ir redzēts, bet tomēr ir kāds cits.

Tagad nedaudz par to, kas nepatika. Visupirms jau acīs iekrita «ārprāc kāds grauds» un līdz pat filmas beigām man tā arī netapa skaidrs vai tas bija defekts, kurš tika pastiprināts, lai radītu efektu jeb tieši pretēji kāda manam seklajam prātam nesaprotama režisora iecere? Otrkārt šķiet, ka video veidotāji bija mazliet par daudz aizrāvušies ar mākslas veidošanu taisot maskas un klājot bildes vienu uz otras, noskrūvējot krāsas un radot to, ko mēs ar draugiem mēdzam apzīmēt formulējumā «baigā māksla».  Tiesa vietā ar BMX un «Bronza» tas izdevies ļoti eleganti un vājākos pat varētu pavilkt uz lepnuma asaru. Protams nepalika nepamanītas arī vairākas lažas, kur piemēram dziesmas «Nākamā nodaļa» kulminācijas vietā, kur satiekas abi dziedātāji pa ekrāna vidu cauri izskrien noliecies skatuves darbinieks.

Tomēr visas ciešanas beidzas līdz ar Jubalta uznācienu un dziesmu «Spogulīt, spogulīt», kur ekrānu un manas nomocītās acis sagaida beidzot bauda – klasiska krāsaina bilde, klasiski plāni, klasiska montāža. Jā lūdzu, lūdzu dodiet vēl!

Lielākais video pienesums grupas fanu pūlim ir video iemontētas aizkulises no grupas, kuras ne reizi vien zālei lika no smiekliem iespurgties un dažviet smieties pilnā balsī. Tāpat filmai neskatoties uz pārbagāto režisora piegājienu, izdodas ziemas nogurdinātajā Latvijā ienest plaukstas lieluma vasaru. To visspilgtāk apliecina zālē sēdošo dīdīšanās, vibrēšana un piedziedāšana balsī. Kinoteātra personāls pēc koncerttūres izrādīšanas dabūs visiem krēsliem pārvilkt skrūves.

Ja man būtu jānovērtē video ar atzīmi, tas tomēr būtu grūti. Man kā cilvēkam, kurš izaudzis kopā ar Prāta vētru un redzējis viņus muzicējam Jelgavas tirgū pie vārtiem, iepretim zivju paviljonam ir patiess prieks par katru jaunu albumu un gribas teju jebkuru grupas daiļradi novērtēt ar augstā gala atzīmēm.  Šoreiz no manis video saņemtu maksimālo vērtējumu, ja būtu pieturējies nedaudz vairāk klasiskās montāžas un ne tik ļoti pārmudrīts ar «mākslu».

Galu galā, šis nemaz nevar būt slikts video, jo tajā teju visas 99 minūtes piedalos es :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.