MMS, kurš to lieto?

Lai arī šķita, ka MMS ir kaut kāds dīvains veidojums, kas palicis kaut kur ap to laikmetu, kad visi sēdēja oto.lv wap čatā, pēdējā laika pieredze pierādīja pretējo.

Pēdējā informācija, kas bija iespiedusies manās smadzenēs un vienlaikus lika norakstīt MMS pakalpojumu bija fakts – ar multivides ziņām nav iespējams apmainīties starp Latvijā esošajiem mobilo sakaru operatoriem. Izrādās ir bijusi neliela tehniska saņemšanās un šobrīd MMS iespējams nosūtīt/saņemt starp TELE2 un LMT klientiem bez aizķeršanās. Savukārt BITE nekautrējoties savā twitter plūsmā informēja – zemās lietotāju intereses pēc MMS netiks attīstīts viņu tīklā.

bite-atbilde

Par to, ka MMS sākusi lietot daļa manu draugu (kā vēlāk izrādījās tā pati daļa, kura lieto Apple tālruņus), ik pa brīdim manā telefonā atgādināja piedāvājums lejupielādēt multivides ziņu. Tomēr vienmēr šis mēģinājums beidzās nesekmīgi, ko norakstīju uz to, ka šis pakalpojums nav pieejams starp operatoriem.

Vakardien kārtējā šāda ziņa lika man uzdot jautājumu @manslmt un @tele2latvia.

lmt par mms

Ja LMT snobiski neuzskatīja par vajadzīgu atbildēt (laikam baidoties, ka es esmu nelaimīgais BITE klients, kuram nekas nestrādā), tad TELE2 informēja ka šāds pakalpojums ir pieejams un atgādināja par iestatījumiem.

tele2-atbilde

Tieši iestatījumi izrādījās vājais posms. Man ar pirmo piegājienu neizdevās tos sakonfigurēt pareizi, tomēr vēlāk viss nostājās savās vietās un MMS izdevās gan saņemt, gan nosūtīt.

Tele2 MMS konfigurācija

Fakts, ka pirms šiem notikumiem man neviens nebija vēl nosūtījis MMS, iespējams, liecina par to, ka pakalpojums vismaz dažu cilvēku rokās ieguvis otro elpu. Aprunājoties ar šiem cilvēkiem, esmu sapratis, ka viņi pat nesaprot, ka sūta MMS. Tipiskā atbilde ir: «Es aizsūtīšu tev bildi īsziņā.» No kā savukārt es varu secināt, ka plusiņš šoreiz aiziet iOS UI izstrādātājiem.

Starp citu, ja gribat nosūtīt MMS no android, tad īsziņu sadaļā jāizmanto saspraudīte (aļa attachment) un lieta darīta.

2 Responses to “MMS, kurš to lieto?”

 1. uudisk says:

  Tā nu viss nebija, ka LMT tev neatbildēja, jo cik atceros atbilde bija :)
  https://twitter.com/mansLMT/status/362203830919766018

  Bet par pašu MMS lietošanu, es pat īsti neatceros vai pats esmu šādu pakalpojumu lietojis, tik vien kā saņēmis kaut kādus LMT sveicientekstus šādā formātā. Es tā arī līdz galam neesmu spējis saprast šī pakalpojuma pievienoto vērtību. Īpaši, kad 3G pakalpojumu kvalitāte ļauj izvirst ar datu sūtīšanu.

  • Sapnix says:

   Savādi, manā reply rindā šī atbilde neparādījās. Mobilais internets protams ļauj izvirst, bet ne visi lietotāji vulgaris lieto, piemēram, epastu vai dropbox telefonā

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.