Nokia E51 un GPS

Es, tāpat kā daudzi citi jau tieši gadu kā esmu virtuālā «E51» klubiņa biedrs. Jā runa protams ir par Nokia E51, kas daudziem bija ilgi gaidīts mobilais tālrunis ar Symbian 60 v3 operētājsistēmu. Lai arī tālrunis dienas gaismu ieraudzīja jau labu laiku atpakaļ, joprojām daudzi cilvēki to tikai tagad iegādājas. Iespējams veiksmīgā izmēra/svara attiecību dēļ, jo šķiet, ka pārējie, kas to pirka dēļa funkcijām un tehniskajām iespējām to sen jau ir izdarījuši un nupat jau, iespējams, sāk lūkot Nokia N97 virzienā.

Pēdējos mēnešos arvien vairāk cilvēku man uzdod jautājumu par GPS un navigācijas iespējām izmantojot šo tālruni. Skaidrības labad jānorāda, ka GPS uztvērējs Nokia E51 nav iebūvēts (diemžēl vai par laimi), tomēr par samērā demokrātiskām cenām to var iegādāties atsevišķi.  Tas, ko mēs meklējam ir Bluetooth GPS modulis. Galvenās īpašības, kas tādu raksturo ir iespējamība savienot to ar datoru vai mūsu gadījumā ar tālruni izmantojot zilā zoba tehnoloģiju.

Svarīgi pievērst uzmanību vai specifikācijā norādīts, ka modulis spēj uztvert vairākus kanālus paralēli, jo daļa pavisam lēto izstrādājumu no lecošās saules zemes, dara to pārslēdzoties no viena kanāla uz otru, līdz ar to signāls ir daudz neprecīzāks un atjaunojas lēnāk.  Uzreiz gribu brīdināt, ja meklējat gps iespējas ar lielu precizitāti, šī nebūs īstā izvēle, it īpaši, ja precizitāte nepieciešama vietās ar sliktām uztveršanas iespējām.

Programmas un iespējas

Nokia E51 pēc noklusējuma ir instalētas šādas tādas gps elementāro funkciju atbalsta programmas, tomēr jāpiebilst, ka neviena no viņām nav līdz galam pielietojamas ikdienā. Es personīgi neuztveru viņas nopietni.

TomTom

TomTom priekš Symbian OS, cik man zināms un izdevies saprast pagaidām nav legāli iegādājams, tomēr tas joprojām ir diezgan brīvi atrodams dažādos interneta resursos. Tāpat kā kartes šai navigācijas programmai. Iespējams, ka tikai man, bet varbūt arī nē, nekad agrāk nav izdevies instalēt iekš S60 v3 šo programmu ar iespēju navigēt uz koordinātēm. Iekš Windows mobile, šī funkcija darbojās lieliski, tomēr ne uz E51. Tomēr visas pārējās funkcijas, darbojas labi. Jāpiebilst gan, ka manā rīcībā esošās kartes pēc trekno gadu remontiem paspējušas nedaudz novecot (saulkrastu apvedceļš, dienvidu tilts u.c.).

Garmin Mobile XT

Ar šīs programmas uzinstalēšanu var sanākt nedaudz pacīkstēties, ja gribēsiet to darīt sazāļotā veidā. Instrukcijā šķiet, ka kopumā ir ap 12 punktu, tomēr man tos visus ir izdevies realizēt sekmīgi bez īpaša saspringuma. Programmas interfeiss, lai arī šķiet ne tik ļoti pierasts, karšu pārklājums manā redzējumā ir krietni labāks par TomTom pārklājumu.  Tomēr iespējams tiem, kuriem dzīvē nācies saskarties ar Garmin GPS iekārtām, šis interfeiss var šķist gana intuitīvs un labi lietojams.

Tomēr, ja esat bezmaksas programmatūras piekritējs un lietojat kādu no datu pārraides tarifiem, tad iespējams ērtākā programma, kas var iegult jūsu telefona atmiņā ir Google Maps mobile. Nav lielas starpības vai lietot veco labo maps.google.com vai Google maps mobile.  Saturs ir analoģisks, tikai tas ir jūsu kabatā. Kā galvenais pluss jāmin fakts, ka programma izmantojot tava mobilā operatora bāzes stacijas un pārraides torņus spēs noteikt tavu aptuveno atrašanās vietu (sazvērestības teoriju un vajātajiem šeit plašas iespējas izvērsties fantāzijai). Tā prot navigēt no jūsu atrašanās vietas uz jebkuru vietu pasaulē. Tāpat varat atrast tuvākās picērijas, restorānus, viesnīcas, bankas, skolas utt. Ievadot pavisam elementārus atslēgas vārdus. Bet, ja lietojat GPS uztvērēju, tad jūsu atrašanās vietas noteikšana jau būs daudz precīzāka.

Bet joprojām galvenais mīnuss šai programmai ir datu pārraides nepieciešamība. Lai arī Rīgas centrā, pat ja lietosiet bez abonēšanas, tā būs tikai salīdzinoši dārga, tad cita aina var pavērties ārvalstīs, kur, lai arī pēc pēdējām izmaiņām, gprs datu pārraide kļuvusi lētāka, tomēr joprojām ir salīdzinoši dārga. Un, ko darīsiet, ja apmaldīsieties trijās priedēs, kurās nebūs zonas? Tiesa gan, google maps tādā gadījumā nebūs līdzētāja, vismaz Latvijā noteikti nē.

Protams, apskatīt visas programmas, kas atbalsta navigāciju, tavā jaunajā Nokia E51 ir praktiski neiespējami, meklētājprogrammas ir tavs draugs un atbalstītājs šajā ilgajā ceļā kāpās. Šeit sniedzu tikai nelielu ieskatu, par manuprāt 3 pašām populārākajām navigācijas programmām, kuras darbojas uz S60 v3 bāzes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.