Par ko runā virtuvē Vācijā?

Braucam uz 140km/h, mums garām pabrauc kā stāvošiem un neviens no mums nepārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, kas tas ir? Protams, ka tas ir Vācijas lepnums un vizītkarte – autobānis bez ātruma ierobežojuma.

Vispār vāciešiem un latviešiem ir daudz kopīga. Ja, piemēram, Latvijā būtu autobānis bez ātruma ierobežojuma, esmu pārliecināts, arī letiņi biežāk izvēlētos dzīvot tālāk no pilsētas un gāztu katru dienu ar plīvojošiem matiem uz darbu. Un esiet droši, neviens kaķis pakaļ nedziedātu par degvielas ekonomiju. Dedzinātu uz velna paraušanu.

Tikko viena vidējā vācu ģimene pēc pareizā virtuvē pagatavotām pareizām vakariņām, kas servētas uz pareiza vācu galda un pareizi apēstas, ir atsēdusies tā nerunā neparko citu kā politiku. Protams vāciešus par situāciju Latvijā visvairāk interesē kā mums sokas ar politiku. Vai Krievi jau nav sākuši uzbrukumu un kā sokas ar eiro ievešanu. Vienvārd sakot par tieši to pašu, ko runā vidējā latviešu ģimene, kas satikusies pie viena galda.

Tomēr ordnungs un pieklājība šeit ir augstākā vērtē. Varētu teikt, ka pat vispieklājīgākajam un labi audzinātajam latvietim redzams, ka asinīs tas ir un paliek bauris, kamēr vācietis vidējais ir pieradis pie ordnunga kārtības, un nedaudz pārspīlētas pieklājības. Un jā, krievus arī šeit nemīl.  Vācieti uztrauc kāpēc krievi var nopirkt īpašumu Latvijā un iegūt tiesības dzīvot un brīvi pārvietoties pa Eiropu.

Starp citu Berlīnes zoo viss mierīgi. Lācis sūkā ķepu, žirafes ēd zāli un pingvīni peld pa savu atdzesētā ūdens akvāriju. Arī Reihstāgā viss mierīgi, ja neskaita sistēmas maiņu, un to, ka piereģistrējoties otrā ievadītā laika alternatīva nemaz nav alternatīva.

Tas, kas latvieti patērētāju piesaista pie vidējā vācieša noteikti ir lielveikals, kurā var teju iebraukt ar auto un kura plaukta vienā galā nostājoties nevar saskatīt otru galu. Jo ko gan citu labā laikā varētu vēl darīt, ja ne iet pastaigā pa veikaliem. Un šeit latvietis no vācieša atšķiras ar to, ka vācietis pirmdienas vakarā nesteidz uz veikalu nopirkt trīs iepakojumus tualetes papīra pa atlaidēm. Viņš to visu nodara pēc kartības kāda viņam jau ieaudzināta bērnībā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.