Policijas vīruss joprojām vajā karstgalvjus

Jau pirms ilgāka laika masu medijos norezonēja kārtējais naudas krāpšanas vīruss, kurš bija gana advancēts. Vīrusa radītāju veiksmes stāsta pamats šoreiz izrādījās policijas logo izmantošana, teksts latviešu valodā un piekļuves bloķēšana Ms Windows funkcijām tūlīt pēc ielogošanās.

Paziņojumā galvenā doma – jūs lietojat nelicenzētu programmatūru tādēļ jums par to jāmaksā sods vai arī mēs jūs ieliksim cietumā. Tā kā nereti mūsu valstī sastopami lietotāji, kuru Windows ir ne visai legāls, protams ir bijusi prāva daļa cilvēku, kuri tam notic un godīgi savus maksājumu karšu datus nodod krāpniekiem.

Starp citu šādi vīrusa paraugi eksistē arī citās valstīs, tai skaitā ASV, kur izmantotas federālās policijas emblēmas vai to atdarinājumi.

Brīdī, kad man likās, ka šis bija kaut kas īslaicīgs ierobežotai cilvēku grupai, pie manis vērsās kāds draugs, kuram sagadījusies akurāt šāda nelaime. Pēc lekcijas par apšaubāmu mājaslapu apmeklēšanu un dievošanās pie visiem taustiņiem nekad vairs tā nedarīt, lūkoju kā palīdzēt šai nelaimes čupai.

CERT.lv savā lapā sarakstījuši instrukciju kā tikt vaļā no vecākām vīrusa modifikācijām, tomēr manā gadījumā neviena no tām īsti nedarbojās kā iecerēts. Tā kā vīruss ir tups un primitīvs pašā saknē, tad piegāju pa vienkāršo.

Visupirms pārstartējam datoru. Ja nekur nemana tādu iespēju, izslēgt portatīvo datoru visbiežāk var paturot nospiestu ieslēgšanas pogu10 sekundes. Pēc atkārtotas datora ieslēgšanas turam nospiestu F8 taustiņu līdz brīdim kamēr mums parādās ielādēšanas izvēlne. Tajā izvēlamies «Repair your computer».

repair-your-computer-windows-71Tālāk atvērsies System Restore logs, kurā (ja vien nav lietotājs pats nav atslēdzis) būs iespēja restaurēt datoru uz iepriekšējo instalācijas stāvokli. Pēc kam dators padarīs savu melno darbu pārlādēsies un visticamāk jūs tiksiet atpakaļ pie savām legālajām programmām. Tāpat pēc šīs svētlaimes nenāktu par sliktu nodzēst arī pagaidu failus.

system restore

Zem Start->Programms->Accessories->System Tools sameklējiet programmu «Disk Cleanup» izvēlieties disku C un satīriet savus iekrātos pagaidu failus. Uz Windows 7 meklētāj logā varat ierakstīt «disk cleanup» un šo programmu atradīsiet vienkāršākā veidā.

disk-cleanupGalu galā, neapmeklējiet apšaubāma satura mājaslapas un nedodiet savu datoru cilvēkiem, kuri to varētu izmantot, lai apmeklētu apšaubāma rakstura mājaslapas. Un neaizmirstiet samaksāt programmatūras ražotājiem par viņu darbu vai lietojiet atvērtā koda programmatūru.

One Response to “Policijas vīruss joprojām vajā karstgalvjus”

  1. Opauga says:

    Pilnībā piekrītu, ka pamatā šo problēmu var atrisināt neapmēklējot dažāds “Intereantas” lapas, daži paziņas, tiesa gan pāris mēnešus atpakaļ, arī lūdza palīdzību ar šo brīnumu tikt galā. Cert.lv lapas apraksts patiesi ir diezgan sarežģīts, taču nedaudz pameklējot info atklāju vēl vienu, iespējams pat vienkāršāku veidu kā tik vaļā no šī neģēļa. Nav nepieciešams pilns “System Restore”. Šo vīrusu, ja tas pēdējo mēnešu laikā nav mutējies, varēja apiet pavisam vienkārši. Ielogojoties windows caur “Safe mode” vīrus nereaģēja, pēc tam tik atliek palaist kādu “malware” programmiņu, darbojās un veiksmīgi tika galā ar šo brīnumu diezgan daudzas, tai skaitā arī bezmaksas “malware removal” programmas. Kā arī parasti pie šīm darbībām no paziņu datoriem tika iztīrīt arī daizgan daudz citi “Brīnumi” kuri tur laika gaitā ir iemitinājušies.

    Man personīgi talkā nāca šīs programmas ( http://www.malwarebytes.org/ ) bezmaksas versija, Es izmantoju tieši šo versiju, jo zinu ka daudziem cilvēkiem dators ir ikdienas darba rīks un pats esmu zaudējis pāris reizes datus veicot tieši system restore…

    Ceru ka kādam noderēs arī šī opcija, kā atbrīvoties no šī “vīrusa”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.