Kāpēc ir svarīgi balsot Eirovīzijas nacionālajā atlasē?

Šogad kaislības ap Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālo atlasti sit augstas kaislības. Šķiet sociālajos tīklos tās ir augstākas nekā visus iepriekšējos gadus. Tomēr man gribētos salīdzināt eirovīziju ar parlamenta vēlēšanām.

Tāpat kā Saeimas vēlēšanās arī Eirovīzijā visi kā viens brēc, ka tie, kas ir ievēlēti noteikti nav tie par kuriem būtu jābalso. Daudzi cilvēki nepiedalās balsošanā, jo nesaskata tam jēgu – tāpat tiks iebalsoti tie, par kuriem balsot nevajag. Līdzīgi arī Eirovīzijā. Par, iespējams, labām dziesmām neviens nebalso, jo uzskata, ka tās tāpat neiegūs nepieciešamo skatītāju atbalstu un neiekļūs nākamjā konkursa kārtā. Piemēram, vēlēšanās, arī daudzi nebalsoja par “Pēdējo partiju”, jo visticamāk nesaskatīja šīs partijas potenciālu, nevis viņiem nepatika partijas piedāvātā programma.

Es esmu no tiem cilvēkiem, kas uzskata, ka skatītājiem būtu jābalso par visām konkursam iesniegtajām dziesmām. Iespējams, būtu jādzird daudz mazvērtīgu un negatavu dziesmu, bet, iespējams, tas ļautu skatītājiem saprast arī konkursa piedāvājumu. Un šeit mēs nonākam pie nākamā jautājuma – vai samazinot konkursa dalībnieku skaitu tiktu palielināta dziesmu kvalitāte? Es sliecos pieturēties pie teorijas, ka samazinot dziesmu skaistu, vājāko dziesmu skaits samazinās tikai proporcionāli. Līdz ar to mēs diez vai iegūsim vairāk kvalitatīvu dziesmu konkursa finālā.

Vēl viena Latvijas problēma, ja to tā varētu nosaukt, ir – skatītāji konkursā nebalso par dziesmām, bet gan par to izpildītājiem. Šķiet, ne tikai Latvija, bet daudzu pasaules valstu iedzīvotāji ir aizmirsuši, ka šis ir dziesmu konkurss. Arī Ralfs pēc pagājušā gada konkursa, intervijā Radio pieci atzina, ka Eirovīzijas dziesmu konkursā lielā mērā notiek politiskais balsojums.

Tad kādēļ ir svarīgi balsot Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālajā atlasē? Laikam jau tādēļ, lai nebūtu jāgānās par to “kurš tos muļķus aizsūtīja uz Eirovīziju”. Jo tieši skatītājiem ir iespēja ar savu balsojumu parādīt, kurš tad īsti uz Eirovīzijas dziesmu konkursu būtu jāsūta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.