Eirovīzijas paģiras

Zinātnieki un pētnieki jau sen saka, ka Latvijā ir problēmas ar demogrāfiju. Beidzot pavisam taustāmā veidā mēs to ieraudzījām arī dzīvē – Eirovīzijas dziesmu konkursa nacionālās atlases finālā. Mazo meitenīšu nepietika, lai nodrošinātu Donam uzvaru, bet mazo puisīšu, kas balsotu par Samantu Tīnu bija vēl mazāk!

Kopš brīža, kad kļuva zināmi dziesmu izpildītāji šogad pusfinālos iekļuvušajām dziesmām, liela daļa skatītāju un mūziķu momentā guva stingru pārliecību – uz Dāniju šogad brauks Dons. Man joprojām nav līdz galam skaidrs, kādēļ lielākā daļa skatītāju bija pārliecināta par to? Iespējams, viens no iemesliem bija jau pirms konkursa popularitāti ieguvusī dziesma – Pēdējā vēstule.

Tomēr zvaigznes sestdienas naktī bija šokā. Pretēji vispārējām ekspektācijām pie uzvaras lauriem tika nevis Dons, bet gan bariņš nevienam nezināmu jauniešu – grupa Aarzemnieki. Starp citu, kāds zin, kā sauc solistu?

Tieši šis notikumu pavērsiens, manuprāt ir labākais, kas varēja šogad notikt ar eirovīziju. Faktiski nacionālā atlase pateicoties šim ir pielīdzināma tam, kas notiks starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā. Uz skatuves stāsies Eiropas skatītājiem nepazīstami mūziķi ar nezināmām dziesmām un kādai no tām būs jāuzvar. Un tur ballīti nevarēs glābt izpildītāja ilgtermiņa fani un atbalstītāji.

Ja kādam šķiet, ka pēc pagājušā gada grupas PeR uzstāšanās šī dziesma mūs ievedīs kaunā līdz kaulam, varu jūs nomierināt. Teorētiski jākaunās līdz besamaņai bija jau pirms gada. Pērn grupa PeR ar savu lielisko dziesmu «Here we go» palika pēdējie pusfinālā ar 13 punktiem. Starp citu vēl mazāk punktu ir saņēmuši tikai vēsturiskais trio Fly (5 punkti), Arnis Mednis (16 punkti), Aisha (11 punkti) un Intars Busulis (7 punkti). Savukārt Marija Naumova konkursā uzvarēja ar 176 punktiem.

Skatītāji pārsteidza paši sevi – tā īsumā var rezumēt šā gada nacionālo atlasi. Visi balsoja par labāko priekšnesumu, tikai neviens negaidīja, ka šis ir labākais.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.