Kā papildināt e-talonu internetā? (pirmā daļa)

Mani, tāpat kā daudzus 21.gadsimteņa pilsoņus jau kopš pirmajām ziņām par etanolu e-talonu nomāc jautājums – vai to varēs papildināt internetā, un kādā veidā tas būs izdarāms? Rīgas Satiksmes (RS) mājaslapā ir pavisam skopa rindiņa šajā sakarā, kurā vien teikts, ka tam nepieciešams personalizētais e-talons. Šķirstot e-talona mājaslapu, rodas iespaids, ka RS slēpj šo informāciju un nekādā gadījumā nevēlas, lai kāds to izmantotu. Jāsaka godīgi, man joprojām nav skaidrs, kādēļ internetā var papildināt priekšapmaksas sarunu kartes, bet nevar nereģistrēto e-talonu. Protams, ja neņem vērā faktu, ka citi atšķirībā no RS grib arī kaut ko nopelnīt.

Tātad, lai saņemtu personalizēto e-talonu, Jums jādodas uz kādu no pieciem klientu apkalpošanas centriem, kur jāaizpilda veidlapa un jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Veidlapā būs jāievada arī dzīvesvietas adrese un tālruņa Nr., lai gan to aizpildīšana nav obligāta. Tomēr, kā norāda RS konsultante: «Es Jūs nevarēšu ievadīt db, ja neaizpildīsiet. Viņš man neņems pretī». Ja Jums pienākas kādas atlaides, tad līdz jāņem arī citi dokumenti, kas apliecina tiesības uz šiem braukšanas maksas atvieglojumiem.

Pēc iesnieguma aizpildīšanas, Jums vaicās pēc fotogrāfijas. Jāpiebilst, ka fotogrāfija tiks ieskanēta un Jūs to saņemsiet atpakaļ sveiku un veselu. Manā gadījumā klientu konsultante bija gatava ieskanēt foto arī no autovadītāja apliecības vai kāda cita dokumenta.  RS piedāvā arī jūs «nofotogrāfēt» izmantojot WebCam. Par ko gan konsultante visu laiku teica, ka atbildību par kvalitāti neuzņemas. Laikam jau ir bijuši iebildumi. Jāpiebilst, ka ar kvalitāti nav tik traki, parasta WebCam (ne)kvalitāte.

Paša talona tehniskais izgatavošanas mirklis bija patiešām īss. Un vēl svaigi silts jau pēc 3 minūtēm tas iegūla manā plaukstā. Liels bija mans pārsteigums, kad blakusesošā konsultante, kura atbild par e-talonu «uzpildīšanu» noteica «es neko par papildināšanu internetā nezinu» un informāciju ieteica meklēt RS mājaslapā.

Kā vēlāk izdevās noskaidrot, lai papildinātu e-talonu internetā, Jums nepieciešams lietotājvārds un parole. To iegūt var gluži tāpat kā senos NIC laikos. Uz e-pasta adresi [email protected] jānosūta sava talona numurs un vārds uzvārds. Vienas darbadienas laikā tiks nosūtīts atbildes e-pasts ar lietotājvārdu un paroli.

Turpinājums: Kā papildināt e-talonu internetā? (2.daļa)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.