Es gribu būt Kerija Bredšova*

Patiesībā nē. Ja es vēlreiz ar skaidru prātu padomāju, tad tik daudz alkohola, cigarešu un vagīna, tas tomēr nav man. No domas vien, ka man varētu būt vagīna, paliek jocīgi. Jūs esat kādreiz iztēlojušies, ka Jums varētu būt vagīna? Pamēģiniet, man nesanāk. 

Kad mazohists Endijs twitterī nopublicēja linku uz savu blogu, kurā rakstīja par 30 dienu izaicinājumu blogeriem, es par to padomāju. Ik pa brīdim pārskatu savas radošās izpausmes internetā un nodomāju, ka vajadzētu rakstīt vairāk. Izaicinājums rakstīt 30 dienas no vietas, katru dienu pa rakstam, ir mazohisms. Pārākajā pakāpē.

Kas vispār ir tie cilvēki, kuri blogo? Ko viņi dara, ko viņi ēd, kur viņi dzīvo? Un jautājums par miljonu – kādēļ vispār viņi to dara? Ir diezgan skaidrs, nopelnīt neko ar to nevar un idejas sekotāju tūkstošus parasti arī neviens nav savācis. Vismaz Latvijā. Līdz ar to jautājums iegūst Freidisku nokrāsu. Vai blogeri raksta blogus tādēļ, ka viņiem ir ko teikt, vai tādēļ, ka personīgās dienasgrāmatas rakstīšana gultā salīdzinājumā ar publisku sāpes izkliegšanu blogā nesniedz vajadzīgo emocionālo piepildījumu? Man šķita, ka Latvijas Sāpju izkliedzēju asociācija ir klab.lv.

Manuprāt, ne mazu ieguldījumu pasaules blogosfērā ienesa kulta seriāls Sekss un lielpilsēta, kurš dienasgaismu ieraudzīja 1998. gada 6. jūnijā (nākamgad 20 gadu jubileja, yei!). Jo kura sieviete gan nevēlējās būt ballīšu karaliene, romantisku drāmu lieciniece, kurai maksā par savu seksuālo piedzīvojumu aprakstīšanu vietējā laikrakstā. Šis pseido rakstnieces tēls, kurš tika pārdots skatītājam, noteikti bija ļoti vilinošs daudziem. Diemžēl rakstnieču bija vairāk nekā laikrakstu, kuri vēlējās seksa slejas (tāda bija arī Latvijas preses izdevumos).  Par laimi, tehnoloģiju attīstības rezultātā radusies blogosfēra sniedza gandarījumu ne vienam vien autoram.

Ja mēs paskatāmies vēl senāk, tad pirmie latviešu izcelsmes blogeri noteikti bija Alunāns, Valdemārs un Barons, kuri iesāka blogošanu Latvijas nācijai ar savu papīra formas blogu «Pēterburgas avīzes». Vēlāk visa šī ambrāža izvērtās par tādu savstarpēju tvītošanu vietējos laikrakstos, kur mūsdienās cienījami cilvēki atbildēja viens otram, publiski pauzdami savas domas un viedokli.

Ja mēs aplūkojam spēles laukumu daudz lielākā mērogā, izrādās, ka nekas būtiski nav mainījies. Cilvēki joprojām komunicē. Publiski. Mainās tikai forma, saturs paliek.

 

 

*Kerija Bredšova – TV seriāla «Sekss un lielpilsēta» galvenā varone, kuru atveidoja aktrise Sāra Džesika Pārkere.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.