E-talona papildināšana internetā (2.daļa)

Ekranattels

Pēc ielogošanās

Tad nu beidzot, kad esat saņēmuši savu ilgi gaidīto paroli, kura turpmāk būs piesaistīta Jūsu personai, varat ielogoties, lai iepazītos ar ko, kas un kā.

Uzreiz taisnības labad jābilst, ka iespēju nav diez ko daudz. Vien iepazīties ar norādīto kontaktinformāciju, uzzināt kāds saturs šobrīd ir jūsu e-talonā un iespēja papildināt to ar citiem pakalpojumiem.

Interesants fakts, ko atklāju esot sistēmā un par kuru pirms tam nebiju neko dzirdējis – personalizētais e-talons vienlaikus var saturēt līdzpat 8 biļešu veidiem. Piemēram, ja Jums ir mēnešbiļete 1.trolejbusā darba dienām, tad paralēli varat ielādēt arī 10 vienreizējās braukšanas biļetes, un lietot tās citos maršrutos no sava vienīgā plastikāta gabaliņa.

Vēl arī interesanti, ka šeit ir iespēja iegādāties biļeti vienam braucienam par Ls 0,40.

Lūdzam ievērot, ka katrs e-talons vienlaikus var uzglabāt 8 biļešu veidus. Par 8 biļešu veidiem tiek uzskatītas gan 8 vienāda veida biļetes, gan 8 dažādu veidu biļetes, kas iegādātas un ielādētas e-talonā.

Diemžēl pirmais nepatīkamais pārsteigums man bija – ja papildināsiet savu viedbiļeti internetā, var izrādīties, ka līdz brīdim, kad varēsiet to reāli izmantot var paiet pat līdz 48h vai pat vēl ilgāk. Un tas nudien ir daudz! Sanāk, ka cilvēkam vismaz 2 dienas iepriekš ir jāzin, vai viņš gribēs kaut kur braukt.

Informējam, ka no biļetes iegādes internetā, līdz lietošanas uzsākšanai transportā nepieciešamas vismaz 36 stundas; Lūdzam ņemt vērā, ka iegādājoties biļeti pirms brīvdienām, biļetes ielādēšana var prasīt ilgāku laiku, tas var notikt arī otrajā darba dienā aiz brīvdienām. Ja biļetes iegādi veicat darba dienā, ielāde var notikt arī nākamās darba dienas laikā.

Biļešu veida izvēle

Biļešu veida izvēle

Tas viss kopā rada iespaidu, ka sistēmā iegādātās biļetes netiek apstiprinātas automātiski un to apstiprināšanu (vai varbūt maksājumu kontroli?) veic kāds cilvēks «ar rociņu».

Pati apmaksa gluži kā no viduslaikiem – brutāla kartes datu ievadīšana firstdata formā. Akceptētas tiek VISA un Mastercard. Pats pirkums gan noritēja tikpat gludi, cik tas gludi allaž noticis ar first data. Cik ilgā laikā manā plastmasā nokļūs produkts – atliek gaidīt.

Apmaksas forma

Apmaksas forma

7 Responses to “E-talona papildināšana internetā (2.daļa)”

 1. […] Turpinājums: Kā papildināt e-talonu internetā? (2.daļa) […]

 2. versatile says:

  come on. sho lietoju jau no vasaras :)
  tas ar 48h ir tadelj, ka tev jau nav karshu rakstitaja, bet autobusi/tramvaji/trolejbusi nav piesleegti netam.
  realitaatee – naktii, depo, tavs pirkums nonaak transportaa, un kad tu 1oreiz pieliec karti, tiek ierakstiits tajaa – iedegas oranzhaa lampinja.
  easypeasy.

  • Sapnis says:

   Kaut kas nebūs lāgā ar to tavu teoriju, jo sab.transp. depo nonāk katru vakaru, nevis reizi divos vakaros

   • versatile says:

    buus buus laagaa. pamataa ir 36h, 48 tikai brivdienaam – jo tad, pieljauju, depo nestrada uz pilnu jaudu.
    36h ir ar rezervi – ja nu trolejbuss sapliist, un pirms pieslegt pie datora, ir vel jalabo un no rita pa taisno reisa japalaizh? vai ari tu noperc biljeti un no rita iekap busaa, kas pie depo datora bijis pieslegts minuti pirms pirki biljeti? nu taa…
    maksajumu kontrole notiek automatiski, jo webaa uzreiz redzams, ko esi savam etalonam nopircis…

   • Jānis says:

    Nebūs gan lāga, jo tajā pašā personalizētajā e-talonā var iepildīt braucienus arī, piemēram, Narvesenā. Un tad jau nu toč autobus/tramvajs/trolejbus nepaspēj līd “netam” aizbraukt..

 3. ameraska says:

  Большое спасибо за информацию! Найти её без Вашей помощи было бы настоящим квестом!

 4. Ilga says:

  Milzu paldies par info:) iesakiet to publicēt rigasatiksme.lv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.