Pārākā spēļu konsole par 30 eiro

Atceries Super Mario un Mario Bros? A Contru atceries? Un Pac man? Bet Zelda vai Sonic The Hedgehog? Oriģinālos Pokemon vai Final Fantasy 1? Tās ir tikai dažas no tavām bērnības dienu spēlēm, kuras ir pilnīgi reāli atkal uzspēlēt uz lielākā ekrāna tavā mājā, un gremdēties saldsērīgās jaunības dienu atmiņās.

Nintendo jau pirms kāda brītiņa bija pamanījis, ka visi Super Mario spēlētāji ir paaugušies un sasnieguši to vecumu, kad var nodoties nostalģiskiem pirkumiem. Manuprāt, tieši tā radās NES (Nintendeo Entertainment System) atkārtotais izdevums, kura pieprasījums tik ļoti pārsniedz piedāvājumu, ka to īsti iegādāties nav iespējams. Turklāt, kuram gan vajag 60$ vērtu spēļu konsoli ar 30 cm garu vadu pēdējā acu gaišuma izdedzināšanai?

Internets jau sen ir izdomājis labākas alternatīvas, un viena no tām ir Retro Pie. Pēc būtības tas ir tāds kā Linux bāzēts senilu spēļu konsoļu emulatoru apkopojums. Ar dažām veiklām rokas kustībām, datoru un Raspberry Pie tas ļaus jums tikt pie daudzu jo daudzu spēļu konsoļu emulatoriem. Kā pazīstamākie mūsu platuma grādos laikam jāmin NES, SNES, Sega Mega Drive, PSP, PS1 un Game Boy Advanced. Tiem, kuri tikko neko nesaprata, paskaidroju – var izdarīt tā, ka var spēlēt vecās spēles uz televizora.

Lai to paveiktu, izvelkam no atvilktnes savu noputējušo Raspberry Pie, kuru sen jau nelietojam, un sekojam instalēšanas instrukcijai internetos. Aptuveni 20 minūšu laikā jūsu TV ekrānu pārņems nomierinošais Retro Pie logo.

Kur ņemt spēles? Tā kā neko no tā visa vairs nopirkt nevar, nav daudz variantu – internetā. Nedaudz veiklu roku kustību, un jūs tiksiet pie nepieciešamajiem failiem, kuru izmēri jūs patīkami pārsteigs. Galu galā neaizmirsīsim, ka daudzas no šīm spēlēm savos pirmsākumos bija +/- 8 bitu.

Retro Pie spēj atpazīt gandrīz jebkuru spēles vadāmierīci (game controller), tomēr esiet morāli gatavi, ka PlayStation vadāmierīču gadījumā jums būs jālabo iestatījumu fails un jāpārmapo pogas manuāli. Pārējos gadījumos atliks vien iziet cauri nelielam iestatījumu vednim.

Lai arī ideja par Super Mario spēlēšanu uz jūsu 50 collu tv ekrāna šķiet seksīga, visticamāk, bildes kvalitāte liks strauji atgriezties realitātē. Mēs bieži aizmirstam, ka toreiz, kad spēlējām šīs spēles no īstām Ķīnā ražotām 8 bitu konsolēm, kuras varēja nopirkt centrāltirgū, ekrānu izšķirtspējas bija citas. Turklāt labākas neviens nebija redzējis tādēļ arī šīs likās: «Ū, forši.» Tomēr, kā 8 bitu konsoles īpašnieks varu teikt – šis emulatoru digitālais signāls ir daudz reižu labāks par to signālu, kāds nāk ārā no īstas 8 bitu konsoles analogās video izejas.

Kad būsiet tikuši galā ar kultūršoku par video izšķirtspēju, sastapsieties ar nākamo. Reaģēšanas ātrums no brīža, kad nospiežam podziņu, līdz brīdim, kad notiek darbība, ir nedaudz lielāks, nekā mūsdienu vadošajām spēļu konsolēm. Tas nav traģisks, un, visticamāk, tas ir tieši tāds pats kā toreiz. Gluži vienkārši reakcijas ātrums ir lielāks, nekā esam pieraduši mūsdienās. Ja jūs ikdienā neesat liels video spēļu fans, tad, visticamāk, to nemaz nemanīsiet.

Ārpus visa iepriekš minētā ir garantēts vairāku stundu emocionāls piesātinājums ar visām to pavadošajām ovācijām: ‘o, paskaties’, ‘atceries, kā mēs šito spēlējām’, ‘o mai gād kontra’, un tamlīdzīgām.

Visu beidzot jāsaka, ka šis pagaidām ir viens no labākajiem Raspberry Pie pielietojumiem, kādu man nācies sastapt. Iespējams, dažas jaudīgākās spēles iebremzēs, tomēr, galu galā, tā kļūst par ļoti ērtu video spēļu atmiņu ierīci, kuru uzspēlēt drēgnos ziemas vakaros, kādu Latvijā netrūkst.

One Response to “Pārākā spēļu konsole par 30 eiro”

  1. RedStar7 says:

    Vai arī var gluži vienkārši novilkt fceux parastajam PC. Nebūs bremžu. Spēles būs jāpameklē, bet tas ir ļoti viegli.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.