Valsts apmaksāti medicīnas pakalpojumi, ceļojot Eiropā

Daudzi zina un vēl vairāk pat nenojauš, ka, kopš iestāšanās Eiropas Savienībā, Latvijas iedzīvotājiem ir tiesības izmantot Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK). Tā nodrošina pamata medicīniskos pakalpojumus Eiropā ar tādiem pašiem nosacījumiem kā vietējiem iedzīvotājiem.

Ja mēs vēlamies būt pavisam precīzi, tad šeit būs citāts no Nacionālā Veselības dienesta (NVD):

Eiropas veselības apdrošināšanas karte (EVAK) ir visām ES un Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstīm (Islande, Norvēģija, Lihtenšteina), kā arī Šveices Konfederācijai kopīgs dokuments, kas apliecina šo valstu iedzīvotāju tiesības saņemt valsts apmaksātu neatliekamo un nepieciešamo veselības aprūpi tādā pašā apjomā, kādā tā ir nodrošināta attiecīgās valsts iedzīvotājiem.

EVAK var izrādīties īpaši noderīga ārvalstīs ceļojuma laikā, ja jums pēkšņi ir strauji pasliktinājies veselības stāvoklis, lai saņemtu neatliekamās medicīniskās palīdzības pakalpojumus tādā pašā kārtībā (un cenā), kā tas būtu vietējiem iedzīvotājiem attiecīgajā valstī. Bez šīs kartes jums būtu jāapmaksā pilna pakalpojumu cena. Līdzīgi tā darbojas, ja nepieciešama neplānota vizīte pie speciālista.

Karti ir paredzēts izmantot ne ilgākā periodā kā 3 mēneši un tā orientēta kā papildinājums brīvprātīgajai ceļojumu apdrošināšanai, ko piedāvā daudzi apdrošinātāji. EVAK nesedz repatriācijas izdevumus un pacienta iemaksas. Tāpat šī karte nesegs nedz bagāžas nozaudēšanu vai, piemēram, civiltiesisko atbildību, kā to dara ceļojumu apdrošināšana.

EVAK var saņemt bez maksas klātienē NVD filiālēs (ļoti ātri), vai nosūtot iesniegumu pa pastu. Tāpat iespējams nosūtīt iesniegumu parakstītu ar drošu elektronisko parakstu un saņemt karti pa pastu (ierakstītā vēstulē). EVAK derīguma termiņš ir 3 gadi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.