Viedtālrunis kā vienīgais fotoaparāts ceļojuma laikā

Vēl pavisam nesen, pirms dažiem gadiem, dodoties ceļojumā, mēs ņēmām līdzi vai nu tā dēvēto ziepjutrauku, vai arī spoguļkameru. Viedtālrunis kā kamera ceļojumiem tolaik vēl nebija īsti opcija. Arī šoreiz, dodoties braucienā ārpus valsts, ilgi lauzīju rokas izmisumā, ņemt spoguļkameru vai viedtālruni?

Lai cik brīnišķīga nebūtu viedtālruņa kamera, tomēr jau sākot apsvērt šo domu, ir pilnīgi skaidrs, ka uzņemtie attēli būs zemākas kvalitātes, nekā darot to pašu ar spoguļkameru. Es ilgu laiku esmu bijis spoguļkameru fans, tomēr paskatīsimies realitātei acīs. Dodoties braucienā, kur viss līdzpaņemtais ir jānēsā sev līdzi, spoguļkamera, kura sver no 500g līdz 1kg + objektīva svars ir diezgan labs arguments par labu viedtālrunim.

Protams, attēls, kas veidots uz normāla izmēra matricas ar normāla izmēra objektīvu savā detalizācijā pagaidām spēj izkonkurēt viedtālruņu uzņemtos brīnumus, tomēr nevajag viedtālruni novērtēt par zemu. Ja spoguļkameras lietotājam ceļojumā jārēķinās ar izturību (kameras un piederumu svars), pacietību (attēla uzņemšanā) un darbu (pēcapstrādē), tad viedtālrunis tomēr nešķiet tik slikta ideja. Tas ir mazs, kompakts, viegli pārvietojams, līdzās, kad nepieciešams. Tomēr par šīm ērtībām tiek samaksāts ar attēla kvalitāti, visbiežāk tieši detalizācijas jomā.

Ja vēl pirms kāda laika RAW attēlu uzņemšana bija arguments par labu spoguļkamerai, tad tagad RAW attēlus spēj uzņemt arī viedtālruņi. Papildus pirms galējā lēmuma pieņemšanas noteikti būtisks arguments ir uzņemto attēlu lietošana. Ja uzņemtie attēli tiks izmantoti tikai un vienīgi, lai padalītos ar draugiem sejas grāmatā un instagramā, tad diez vai spoguļkamera ir must have priekšmets. Savukārt, ja ir plāns uzņemt kvalitatīvus attēlus naksnīgā pilsētā, diez vai viedtālrunis būs labākā izvēle.

Es pirmo reizi dzīvē nosliecos par labu viedtālrunim starp šīm divām izvēlēm. Galvenokārt tādēļ, ka attēlus bija paredzēts uzņemt tikai dienā un tādēļ, ka nēsāt līdz lieku kilogramu negribējās. Pagaidām iegūtais rezultāts mani apmierina, iespējams, citu seju es rādīšu, ja pēkšņi radīsies nepārvarama vēlme kādu no attēliem izdrukāt.

Iespējams, zelta vidusceļš starp abām šīm pasaulēm ir tā sauktās hibrīdkameras (mirrorless), kuras aizņem salīdzinoši maz vietas, bet spēj piedāvāt līdzvērtīgu kvalitāti spoguļkamerām.

Šis ieraksts tapis 30 dienu izaicinājuma ietvaros.

Visi attēli uzņemti ar Nexus 5x

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.