«Apple» atklāj plašākai sabiedrībai savu nabaga radinieci

Iphone 5C

Jau ilgāku laiku apkārt klejoja baumas, ka kompānija «Apple» pavisam drīz izlaidīs lētāku populārā viedtālruņa «Iphone» versiju. Beidzot šīs baumas, gadu vēlāk, nekā cerēts iepriekš, ir piepildījušās. Tiesa no iepriekš dzirdētā kā allaž ir piepildījusies tikai daļa. Jaunais, lētā gala iphone nav mazāks savos izmēros, bet tā korpuss ir no polikarbonāta.

Ja ielūkojamies tehniskajos rādītājos atšķirības starp vērtīgāko iphone 5S un nabaga radinieci 5C nav tik būtiskas. Iphone 5C lielā mērā ir tas pats iphone 5, tikai drusku savādāks.

Visupirms jau atšķirība ir cenā. Starp lētākajiem abu modeļu tālruņiem cenas starpība ir 100$ ($549 un $649 par 16GB modeli). Lielbritānijā lētākais no tālruņiem bez līguma tiek piedāvāts par 469 mārciņām (teju 400 Ls). Tas nozīmē, ka iphone 5C joprojām nebūs diez ko lēts, jo īpaši Latvijā.

Iphone 5S lielākais jaunums ir 64 bitu A7 procesors, kamēr 5C nāksies sadzīvot ar veco labo A6 čipu. Arī datu glabātuve priekš 5C būs trūcīgāka – ne vairāk par 32GB.

Tīri praktiski pamanāmākais jaunums būs tas, ka iphone 5s nebūs pieejams nedz baltā, nedz melnā krāsā, kā tas ierasts līdz šim. Tā vietā iphone 5s būs metāliski pelēkā, tumši pelēkā un zelta krāsā. Kamēr 5C būs pieejams baltā, rozā, dzeltenā, zilā un zaļā krāsā. Līdzīgi ar krāsām jau iepriekš iznesās gan HTC, gan Nokia. Pieņemu, ka melnbaltā nogurdinātajiem, it īpaši gados jaunākajiem, faniem šīs izmaiņas varētu iet pie sirds.

Izmēros abi tālruņi ir praktiski identiski. Tomēr, ja piekasāmies pie sīkumiem, atšķirība ir dažos milimetros. Svara ziņā gan nabaga radiniece 5c padevusies tāda smagāka – par veseliem 20 gramiem.

Tikmēr būtiskākā atšķirība no 5S būs jaunā pirkstu nospiedumu identificēšanas sensora neesamība. Šo «Apple» iebūvējis sistēmā un savus pirksts nospiedumus būs iespējams ne tikai izmantot, lai atslēgtu tālruni. Tāpat ar tiem varēs, piemēram, apstiprināt dažādus pirkumus. Kompānija arī solījusies bioparametriskos datus savos serveros neuzglabāt.

Visbeidzot fotokamera. 5c tā būs nedaudz tumšāka un bez jaunās īpaši noderīgās «Burst mode», kas ļauj uzņemt attēlu sēriju un izvēlēties vienu labāko. Starp citu Android lietotāji šo opciju bauda jau ilgāku laiku. Tāpat ar 5C nebūs iespējams uzņemt «slo-mo» video, lai tu varētu dalīties sociālajos tīklos ar video, kuros redzams kā pudeles plīst palēninājumā.

Starp citu, abu jauno tālruņu baterijas darbības laiks ir uzlabots. 3G tīklā sarunas laiks līdz 10 stundām, bet internetu iespējams lietot līdz 8 stundām. Kamēr mūziku tālrunī varēs klausīties līdz pat 40 stundām.

Un vēl tāds sīkums. To visu darbina jaunā ios7, kuras BETA versiju jau kādu laiku bija iespējams testēt plašam ios lietotāju lokam.

Jaunie tālruņi dienasgaismu visupirms tradicionāli ieraudzīs ASV, Austrālijā, Kanādā, Ķīnā, Francijā, Vācijā, Japānā un Lielbritānijā. Savukārt decembrī šīm valstīm pievienosies vēl vairāk nekā 100 valstis, kuru vidū visticamāk būs arī Latvija.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.