Nintendo Switch – viduvēja konsole, kuru nevar dabūt

2017. gada 3. martā, tas pats Nintendo, kura Super Mario visi atceras kā saldas bērnības atmiņas, palaida tautās savu jaunāko lolojumu videospēļu konsoļu tirgū – Nintendo Switch. Lai konsolei nebūtu bēdīgi, kopā ar viņu iznāca vēl dažas, bet viena vērā ņemama spēle – The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Jaunā konsole mēģina būt inovatīva tirgū. To iespējams izmantot gan kā mājas konsoli (dokā) pieslēgtu pie lielā ekrāna, gan kā portatīvo konsoli jebkur citur. No tehnisko parametru viedokļa šo Nintendo brīnumu pārspēj teju jebkurš mūsdienu viedtālrunis. 720p ekrāns 2017. gadā šķiet kaut kas aizvēsturisks, tomēr saprotama arī Nintendo vēlme saglabāt zemāku cenu nekā Iphone un baterijas darbības laiku ilgāku nekā ēeeem (…).

Ierīci vēl lielāku padara mūsdienu portatīvajiem standartiem neatbilstoši lielas melnās malas ap ekrānu.  Arī pati ierīce ir diezgan tukla. Iespējams to var iebāzt kādā ļoti lielā žaketes kabatā, bet visādi citādi, konsoles portatīvums aprobežojas ar iespēju to pārvietot mugursomā. Arī Xbox var būt portatīvs, ja ļoti gribās.

Un ja ar to jums šķita par maz darvas medus mucā, tad vidējais spēlēšanas laiks Zeldai ar vienu uzlādi būs aptuveni divas stundas. Visticamāk var izspiest vairāk, bet tad būs jāupurē ekrāna spilgtums. Labā ziņa – ierīce ir uzlādējama izmantojot usb-c savienojumu. Sliktā ziņa – šis savienojuma veids vēl nav kļuvis gana populārs.

Šobrīd šo konsoli iegādāties ir vērts cilvēkiem, kas grib pazīmēties, un varbūt kādam trakam Zeldas fanam. Jo, būsim atklāti, tā ir praktiski vienīgā jēdzīgā spēle, ko šobrīd Eiropā ir iespējams dabūt. Nē nu vēl ir Let’s dance (un vēl šis tas). Līdz ar to, pērkot  konsoli tieši šobrīd, jūs samaksājat aptuveni 400 eiro (329 par konsoli) par iespēju uzspēlēt jaunāko Zeldu, kas, kā runā pilsētā, ir laba. Man gan apnika, pēc aptuveni 5 minūšu ilgas ļauno slānīšanas ar koka zariņu. Citiem savukārt nepatika, ka sunīti nevar noglāstīt.

Aplūkojot spēli uz portatīvā konsoles ekrāna un uz tv ekrāna, jāpiekrīt visiem kritiķiem, ka Nintendo switch labākais izpildījums ir tieši uz portatīvā ekrāna. Pat neskatoties uz viduvējo 720p ekrānu, spēle izskatās labi un fiziskās pogas ir gana ērtas.

Starp citu šī konsole varētu kļūt arī par noderīgu izklaides priekšmetu tālākos braucienos. Diemžēl, pretēji reklamētajam, ieslēdzot lidojuma režīmu, nav iespējams lietot bezvadu kontrolierus (lai spēlētu divatā). Pārējos brīžos, kad dzīvē nav nekā labāka ko darīt, varēsiet spēlēt spēles divatā, virpinot pirkstos katrs savu spēles kontrolieri (joy-con).

Ar konsoles iegādi šobrīd varētu būt nelielas problēmas. Barselonā fizisku iekārtu izdevās atrast vien pārpircēju bodītē par 415 eiro. Oficiālajās un pusoficiālās tirdzniecības vietās viss tika iztirgots jau pirmajās dienās. Līdzīga situācija arī Amsterdamā, kur jau divi pievedumi izķerti kā karsti pīrādziņi. Manam ceļabiedram savu kopiju izdevās izcelt no plaukta kā pēdējo eksemplāru kādā Spānijas mazpilsētā

Tomēr nesteidz skumt, dārgo lasītāj, nepienāks ne Ziemassvētki un čaklie ķīnieši jau būs saražojuši gana eksemplāru visiem gribētājiem. Starp citu, runā, ka ap to laiku uz konsoles būs arī citas iekārojamas spēles, piemēram, Mario Kart 8 Delux, Super Mario Odyssey un Splatoon 2.

Šis ieraksts ir tapies 30 dienu izaicinājuma ietvaros.

One Response to “Nintendo Switch – viduvēja konsole, kuru nevar dabūt”

  1. […] Nintendo Switch – viduvēja konsole, kuru nevar dabūt – par videospēļu konsoļu jaunāko veidojumu. […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.