Vai mobilo telefonu evolūcija ir beigusies?

Foto: Clinton Jeff

Man liekas es saprotu kā jūtas laacz, kurš pēc ilgstošas mocīšanās izvēlējās Iphone. Labi, varbūt es nesaprotu, bet mani nupat ir skārušas nopietnas pārdomas par mobilo tālruņu evolūcijas beigām tādā izpratnē kā mēs to pazinām pēdējos gadus. Šķiet, lai notiktu kādas būtiskas izmaiņas būs nepieciešami jauni tehnoloģiski atklājumi.

Uz šīm domām mani pamudināja vakardienas HTC M9 un Samsung S6 prezentācijas. Ja Samsung vēl mēģina iebīdīt kādas inovācijas ar apliektiem ekrāniem un īpaši strauju akumulatora uzlādi, tad HTC pieturējās pie stratēģijas «ir jau labi, nomainīsim tik to sūda kameru». Arī sākuma cenas ir daudzsološas. M9 starta pozīcija būšot 750€, bet S6 sāks ar 699€. Tā kā telefons man ir komunikācijas līdzeklis ar izklaides funkciju elementiem, tad līdzīgi kā laacz, arī man ir psiholoģiska robeža telefona iegādei. Es to formulēju kā: «Negribas pirkt jaunu telefonu par VW Golf 3 cenu.» Rezultātā es nonāku praktiski līdz tai pašai multidilemmai, kur jau iepriekšminētais laacz.

Pēdējā laikā šķiet, ka depresija ir ne tikai man. Pārlūkojot tirgu un saprotot, ka nav nekā īpašāka par citiem. Depresija ir piemeklējusi arī pašus ražotājus, kuri vairs izmisuma vadīti nesaprot, ko, lai tādu jaunu iegrūž tālrunī. Samsung par laimi līdz šim ražoja plastmasas krāmus piebāztus ar nevajadzīgām programmām, tādēļ viņiem vismaz ir kādas iespējas radīt uzlabojumus vienai sezonai.  Bet pārējie šķiet jau kādu laiku nervozi mīņājas uz vietas, jo nav īsti skaidrs ko lai tādu vēl izdomā. Ekrānu izšķirtspējām vairs īsti nav kur skriet, procesora ātrumi jau pārsniedz vienu otru datoru, plānāk vairs īsti nesanāk, jo nav kur grūst bateriju. Rezultātā iznāk jauni modeļi, kas vairs būtiski neatšķiras no vecajiem. Pat no OS ražotāju puses šķiet, ka visi ir kaut kur iesprūduši un nav pat īstu ideju, ko lai vēl tādu uztaisa. Daži mēģina rakņāties mākslīgā intelekta virzienā, bet tas pa lielam viss.

Līdz šim pēdējos divus ar astīti gadus lietoju HTC One S, kuru iegādājos 2012. gada vasarā. Tagad skatoties uz visiem šībrīža modeļiem, šis joprojām šķiet nesalīdzināmi ērts un plāns tālrunis. Teju vienīgais laikam ir iphone6 (šķiet arī samsung galaxy alpha), kurš divus gadus vēlāk ir ticis līdz minētās ierīces slaiduma līnijām. Visi pārējie vakaros ēd pončikus un turpina pieņemties apmēros.

Visi iepriekš aprakstītie argumenti, manuprāt ir iemesls kādēļ izvēlēties jaunu viedtālruni paliek arvien grūtāk. Pierasts, ka pērkot jaunu ierīci mēs iegūstam kādus būtiskus uzlabojumus, bet tagad viss ir nedaudz tā kā iesprūdis. Rezultātā nopērkot jaunu mēs iegūstam citu, bet ne būtiski savādāku ierīci. Savukārt tas liek uzdot retorisku jautājumu – vai mobilo telefonu evolūcija ir beigusies?

Foto: Clinton Jeff

5 Responses to “Vai mobilo telefonu evolūcija ir beigusies?”

 1. marss says:

  nja kad pārgāju no nokias podzinieka n82 uz se livewithwalkman, un pēc tam uz galaxys3, tad jā tiešām jutu kā attīstās mobīlie pa gadiem. Pēdējais lēciens no s3 uz s5 to vaaau īsti vairs nesagādāja, un papētot s6 saprotu ka attīstība ir apstājusies, varbūt pat labi?

 2. mm says:

  Speciāli nelasīju laacz rakstu, jo mani totāli neinteresē apple produkti.

  Par to, ka ražotāji vairs nezin, ko piedāvāt, nu nezinu… manuprāt, ideāls telefons joprojām nav izlaists.

  Pašam pašreiz ir Note2, bet ko es gribētu sagaidīt no Note 5:
  1. Jāsaglabā nomaināmas baterijas iespēja.
  Kāpēc? Jo standarta baterijas ir smieklīgi mazietilpīgas. Izmantoju ZeroLemon, tas ir spēks. Lādēju telefonu 1x nedēļā. Protams, vēl labāk būtu, ja jau pats telefona ražotājs standartā ražotu 2 baterijas – vienu standrta, pelēkajam vairākumam, cilvēku pūlim, kam neko vairāk nevajag. Un otru, kaut ko līdzīgu ZeroLemon ietilpības ziņā – tiem pāris tūkstošiem, kas to spētu novērtēt.

  2. SD karšu slotus. Divus. Ja netiek piedāvāta SD kartes opcija, tad brīvai reālai lietotāja izmantojai iebūvētai atmiņai telefonā jābūt vismaz 128GB.

  3. Stereo skaļruņus.

  4. Mitrumdrošību/ūdensizturību – lai nav jāčakarējas, izmantojot telefonu sliktos laika apstākļos.

  • Andron Mc says:

   Varbūt tu gribi kaukādu pārnēsājamu mājas kinozāli ar telefona funkciju?

 3. Andron Mc says:

  Nu es gaidu kad beidzot varēs nopirkt to modulāro, vai vismaz sastellēt ražotāja lapā ar saviem moduļiem. Zinu ka man nevajag Bluetooth, nevajag kameru, nevajag rāāādio un “lukturīti”, bet es gribētu ietilpīgu bateriju, normālu lādējamo ligzdu, nevis kaukādu microparodiju. Kompass vai GPS nebūtu slikti, bet es gribētu izvēlēties atkarībā pēc moduļa cenas!
  Es gribu labu korpusu, pogas. Bet touchscreen ar var būt, taču nav nepieciešams. Svarīgāka ir laba savienojamība ar mājas kompi!
  Kāds varbūt grib kameru, nu lai ir kamera, bet ne jau tas safilmētais uzreiz jāskatās! Tu tak tikko visu pats redzēji, kamēr filmēji :-D
  Toties mājās/uzdarb aizejot, varētu ērti iemest kompī, lai var editēt, postēt netā, sūtīt draugiem.
  Bet “telefonu” ražotāji izskatās ka murgos dzīvo, un neinteresēja ko tad pircējs gribētu.

 4. […] būs impulss turpmākai cīņai? Vēl par Ņemcovu raksta Lolita. Yei blogā jautājums- vai mobilo telefonu evolūcija ir beigusies? Grafiti blogā- Quo tu domā par TTIP? Par TTIP raksta arī Krišjānis. Ilmārs jautā- pa […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.