Vai LMT «Atvērtais» klusītēm aizveras?

2014. gada 18. augustā ar lielu troksni Latvijas Mobilais telefons paziņoja par jauna pakalpojuma ieviešanu – mobilo tālruņu nomu, ko nodēvēja par pakalpojumu «Atvērtais».

No šodienas, 18. augusta Latvijas Mobilais Telefons (LMT) piedāvā jaunu viedtālruni lietot tik ilgi, cik klients vēlas. Pēc tam to var atdot atpakaļ LMT vai mainīt pret citu. Turpinot inovatīvu risinājumu ieviešanu tirgū, LMT piedāvā jaunu pakalpojumu ATVĒRTAIS un izbeidz ēru ar divu gadu līgumiem un piesaisti pakalpojumu lietošanai. Turklāt LMT pakalpojums ATVĒRTAIS ir pieejams arī citu operatoru klientiem. Avots

Sākumā daudzu cilvēku vidū radās jautājums, kā faktiski izpaudīsies šis pakalpojums. Cik ļoti LMT piekasīsies pie telefonu novērtējuma atdodot iekārtu atpakaļ? Visbeidzot, ko LMT pasāks ar atpakaļ atdotajām iekārtām? Atbildi uz pēdējo jautājumu šodien var uzzināt itin viegli. Teju jebkurā LMT Klientu apkalpošanas centrā (KAC), līdzās tālruņiem ir izvietots stends ar lietotiem tālruņiem, kuri visticamāk ir Atvērtā pakalpojuma radinieki.

Arī es gada sākumā nolēmu palietot šo brīnišķo pakalpojumu. Viens no iemesliem bija tā pieejamība. Lai nomātu tālruni, nebija nepieciešams kļūt par LMT mobilā sakaru tīkla lietotāju. Turklāt intriga par to, cik tieši slikts ir Windows phone beidzot bija «jāizkvēpina» reālos dzīves apstākļos. Sacīts darīts.

Bija saulaina trešdienas pēcpusdiena ne pārāk sniegotajā janvārī. Kaut kāds džeks ar golfu telefonu piegādāja kopā ar čupiņu LMT papīru tieši pie manām namdurvīm. Paraksts šeit, paraksts tur, vēl šeit un tur, un draudzīgs atgādinājums kasti neizmest. Interesanti, ka tantes KAC to laikam tik intensīvi nemaz neskaidroja. Visādi citādi nākamie 9 mēneši ar vienu no pēdējiem Nokia tālruņiem pagāja nemanot. Noklausījies Microsoft skopās ziņas par Win10 lēno ieviešanu uz esošajiem tālruņiem, nolēmu ka bērna iznēsāšanas periods ir beidzies un laiks pārbaudīt, cik atvērts ir Atvērtais.

Stāvot KAC rindā, kur iepriekšējais apmeklētājs bija nolēmis, ka atrodas bārā un uz galda turot atvērtu alus bundžu mēģināja samaksāt par pakalpojumiem, manas acis pārslīdēja lietoto telefonu plauktam. Spriežot pēc tā, cieņā bijuši galvenokārt vidējas klases Samsung tālruņi, pa kādam LG un viss. Iespējams cieņā bijuši arī citi, bet to lietotos eksemplārus izpērk, bet šos nevienam nevajag (pieņēmums). KAC darbinieks, ieraudzījis Nokia viedtālruni ar Windows Phone uz mani paskatījās tā, it kā es tikko būtu atgriezies no ūdens izpētes misijas uz Marsa. Rūpīgi aplūkoja telefonu no visām pusēm, ieslēdza to, pabakstīja interfeisu (nācās izpalīdzēt ar iestatījumu atrašanu). Veica nelielu ekspress interviju kā man patika Windows Phone, uz ko liekot roku uz sirds varu atbildēt – vismazāk bremzējošais tālrunis, ko jebkad esmu savā dzīvē lietojis. Parakstiņš šeit, parakstiņš tur un jūs esat brīvs.

Interesanti, ka LMT mājaslapā atvērtā popularizēšana strauji pazudusi no apvāršņa. Kā paskaidroja KAC, esošie Atvērtā līguma lietotāji var paņemt jebkuru tālruni un nomāt laimīgi tālāk. No mājaslapas noprotams, ka jauni klienti var nomāt tikai dažāda vecuma Apple viedtālruņus. Pieņemu tādēļ, ka tos visvieglāk ir pārdot otrreizējā tirgū.

Jāatzīst LMT šoreiz godam turēja mājaslapā rakstītos populārzinātniskos solījumus – nepiekasīties pie dabiskām sīkām skrambām. Tas priecē. Tā kā man šis pakalpojums šķita simpātisks, nedaudz žēl, ka tas ir norietējis un reducējies tikai uz Apple ierīcēm. No otras puses, acīm redzot pircēji nobalsoja ar maciņiem par 24 mēnešu līgumiem nevis bezgalīgu nomu visas dzīves garumā.

LMT Atvērtais piedāvājums Apple Iphone 6s 16GB modelim 2015.gada 14. oktobrī

LMT Atvērtais piedāvājums Apple Iphone 6s 16GB modelim 2015.gada 14. oktobrī

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.